Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
 
   
                                                                   BASIN AÇIKLAMASI

 

            Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığınca, trafik güvenliği konusunda çocuklarımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi, onlara trafikte doğru davranışların kazandırılması amacıyla 09 Mayıs 2018 – 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında “Bu Kemer Sana Çok Yakışır” adı altında Görsel tasarım, Afiş tasarımı ve slogan kategorilerinde araç içerisinde emniyet kemeri kullanımını teşvik etmek amacıyla “Emniyet Kemeri” temalı internet sayfası üzerinden online yarışma düzenlenecektir.

            “Görsel tasarım (Kısa film, Fotoğraf, GIF)” kategorisine ülke genelinde 18 yaş üstü her birey, “Afiş tasarım ve Slogan” kategorilerinde düzenlenen yarışmaya ise ülke genelindeki tüm ortaokul 5.6.7.8. sınıf öğrencileri www.bukemersanacokyakisir.com internet adresine başvuru yaparak hesap oluşturmak suretiyle kendi eserlerini ilgili “Kayıt” kısmından online internet ortamında dijital olarak yükleyerek katılabileceklerdir.

            Görsel tasarım kategorisinde internet sitesi üzerinden en çok beğeni alan ilk 3 yarışmacıdan 1.ye “Otomobil”, 2.ye “Bilgisayar”, 3.ye “Tablet”; Afiş tasarımı ve Slogan kategorisi içerisinde en çok beğeni alan ilk 3 yarışmacıdan 1.ye “Paris Euro Disney Resort seyahati”, 2. ye “Bilgisayar”, 3.ler ise “Tablet” ile ödüllendirilecektir. Beğeni sırasına göre ilk 10 yarışmacıya Mansiyon ödülü ve katılım sertifikası verilecektir. Ayrıca internet sitesi üzerinden oylamaya katılan ilk “1000” kişiye çocuk hediye seti verilecektir.

            İnternet sitesine adaylara ait eserler en son 31 Ağustos 2018 tarihine kadar yüklenebilecek ve yüklenen eserlere en son 14 Eylül 2018 tarihine kadar oylama yapılabilecektir.

            Yarışma şartları ile ilgili tüm bilgi ve detaylara “www.trafik.gov.tr” veya www.bukemersanacokyakisir.com adreslerinden ulaşılabilecektir.

 

            Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.​ 
 
  • POLİS RADYOSU
  • EDEVLET
  • KURUMSAL EPOSTA
  • POLSAN
  • MALATYA POLİS EŞLERİ DERNEĞİ
  • POLİS AKADEMİSİ
  • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
  • BİMER